Post by mirae on Mar 10, 2009 6:31:56 GMT -5
MATCH SHOW 17.05.08
Match show oli osa "Koko perheen keväthulinat"-tapahtumaa. Kiitos tuomareille, talkoolaisille ja kaikille osallistujille. Match show'ta sponsoroi Koirapuoti, Kiimingin Aarrearkku ja Musti&Mirri.
Lapsi ja koira (tuomari Anne Heponiemi)
1. Karkeakarvainen mäyräkoira Kira / Eemil Turpeinen
2. Kiinanharjakoira Friida / Malla Huusko
3. Karkeakarvainen mäyräkoira Ani / Anni Turpeinen
4. Kääpiövillakoira Nana / Silja Turpeinen
5. Bordercollie Poju / Mirka Forsman
6. Jackrussellinterrieri Peni / Tiia Ylikerälä
7. Monirotuinen Luttana / Konsta Hautaniemi
Junior Handler (tuomari Terhi Reinikka)
1. Keskikokoinen villakoira Mortti / Saana Pirinen
2. Shetlanninlammaskoira Kimi / Anniina Petäsnoro
3. Bretoni Taru / Niko Greus
4. Parsonrussellinterrieri Nita / Taru Lauronen
Monirotuiset (tuomari Kastehelmi Kakko)
Punaiset
1. Nita / Marika Vanne
2. Väinö / Katja Vuorenalanen
Siniset
1. Luttana / Sara Marjakangas
2. Saima / Riikka Hautaniemi
Pienet pennut (tuomari Outi Renko)
Punaiset
1. Tiibetinterrieri Kosmos / Elina Partanen
2. Kiinanharjakoira Stich / Netta Mäläskä
3. Silkkiterrieri Ariel / Anne Greus
Siniset
1. Bichon havanais Piki / Niina Jämsä
2. Welsh corgi pembroke Nala / Sanna Vartiainen
3. Kleinspitz Nitta / Minna Kurvinen
Pienet aikuiset (tuomari Outi Renko)
Punaiset
1. Tiibetinspanieli Kimi / Tiina Kaakinen
2. Kleinspitz Una / Lea Tumelius
3. Tiibetinterrieri Putte / Laura Haataja
Siniset
1. Kleinspitz Hanna / Tea Tumelius
2. Keskikokoinen villakoira Nuca / Tiina Lämsä
3. Shetlanninlammaskoira Kimi / Anniina Petäsnoro
Isot pennut (tuomari Kirsi Heiskanen)
Punaiset
1. Bullterrieri Tessa / Sanna Perätalo
2. Saksanpaimenkoira Pimu / Emilia Maskonen
3. Saksanpaimenkoira Luke / Päivi Ahtiainen
Siniset
1. Siperianhusky Neve / Anna Veteläinen
2. Saksanpaimenkoira Kyösti / Marjo Mehtomaa
3. Valkoinenpaimenkoira Jero / Päivi Juutinen
Isot aikuiset (tuomari Kirsi Heiskanen)
Punaiset
1. Siperianhusky Muumi / Jenna Marjakangas
2. Bretoni Roni / Niko Greus
3. Staffordshirenbullterrieri Risto / Kaisa Kaukoranta
Siniset
1. Whippet Onni / Mia Tervo
2. Itäsiperianlaika Riina / Harri Kähkönen
3. Bretoni Taru / Niko Greus
BIS (Outi Renko & Kirsi Heiskanen)
1. Siperianhusky Muumi / Jenna Marjakangas
2. Bullterrieri Tessa / Sanna Perätalo
3. Tiibetinspanieli Kimi / Tiina Kaakinen
4. Monirotuinen Luttana / Sara Marjakangas
Kuvia
picasaweb.google.com/bladepitfall/MatchShow170508#
Match show oli osa "Koko perheen keväthulinat"-tapahtumaa. Kiitos tuomareille, talkoolaisille ja kaikille osallistujille. Match show'ta sponsoroi Koirapuoti, Kiimingin Aarrearkku ja Musti&Mirri.
Lapsi ja koira (tuomari Anne Heponiemi)
1. Karkeakarvainen mäyräkoira Kira / Eemil Turpeinen
2. Kiinanharjakoira Friida / Malla Huusko
3. Karkeakarvainen mäyräkoira Ani / Anni Turpeinen
4. Kääpiövillakoira Nana / Silja Turpeinen
5. Bordercollie Poju / Mirka Forsman
6. Jackrussellinterrieri Peni / Tiia Ylikerälä
7. Monirotuinen Luttana / Konsta Hautaniemi
Junior Handler (tuomari Terhi Reinikka)
1. Keskikokoinen villakoira Mortti / Saana Pirinen
2. Shetlanninlammaskoira Kimi / Anniina Petäsnoro
3. Bretoni Taru / Niko Greus
4. Parsonrussellinterrieri Nita / Taru Lauronen
Monirotuiset (tuomari Kastehelmi Kakko)
Punaiset
1. Nita / Marika Vanne
2. Väinö / Katja Vuorenalanen
Siniset
1. Luttana / Sara Marjakangas
2. Saima / Riikka Hautaniemi
Pienet pennut (tuomari Outi Renko)
Punaiset
1. Tiibetinterrieri Kosmos / Elina Partanen
2. Kiinanharjakoira Stich / Netta Mäläskä
3. Silkkiterrieri Ariel / Anne Greus
Siniset
1. Bichon havanais Piki / Niina Jämsä
2. Welsh corgi pembroke Nala / Sanna Vartiainen
3. Kleinspitz Nitta / Minna Kurvinen
Pienet aikuiset (tuomari Outi Renko)
Punaiset
1. Tiibetinspanieli Kimi / Tiina Kaakinen
2. Kleinspitz Una / Lea Tumelius
3. Tiibetinterrieri Putte / Laura Haataja
Siniset
1. Kleinspitz Hanna / Tea Tumelius
2. Keskikokoinen villakoira Nuca / Tiina Lämsä
3. Shetlanninlammaskoira Kimi / Anniina Petäsnoro
Isot pennut (tuomari Kirsi Heiskanen)
Punaiset
1. Bullterrieri Tessa / Sanna Perätalo
2. Saksanpaimenkoira Pimu / Emilia Maskonen
3. Saksanpaimenkoira Luke / Päivi Ahtiainen
Siniset
1. Siperianhusky Neve / Anna Veteläinen
2. Saksanpaimenkoira Kyösti / Marjo Mehtomaa
3. Valkoinenpaimenkoira Jero / Päivi Juutinen
Isot aikuiset (tuomari Kirsi Heiskanen)
Punaiset
1. Siperianhusky Muumi / Jenna Marjakangas
2. Bretoni Roni / Niko Greus
3. Staffordshirenbullterrieri Risto / Kaisa Kaukoranta
Siniset
1. Whippet Onni / Mia Tervo
2. Itäsiperianlaika Riina / Harri Kähkönen
3. Bretoni Taru / Niko Greus
BIS (Outi Renko & Kirsi Heiskanen)
1. Siperianhusky Muumi / Jenna Marjakangas
2. Bullterrieri Tessa / Sanna Perätalo
3. Tiibetinspanieli Kimi / Tiina Kaakinen
4. Monirotuinen Luttana / Sara Marjakangas
Kuvia
picasaweb.google.com/bladepitfall/MatchShow170508#